Всички обичаме палачинки, тази рецепта за солени безглутенови веган палачинки е супер любима, защото е бърза, лесна и чудесно върви с любимите добавки.
Любопитна съм за всякакви алтернативни начини да си приготвя рецепти, които обичам с различни и нестандартни продукти. Този подход ми допадна първо защото е с пълноценни и минимално рафинирани продукти, с повече протеини и по – малко въглехидрати. Използвам червена леща, което е много вкусна и като всички останали бобови е пълна с полезни хранителни вещества.
Според моите наблюдения при правенето на веган и безглутенови палачинки е добре да не се забравя, че те не се държат като стандартните и съответно да нямаме очаквания за същото приготвяне и краен резултат. Текстурата е по – крехка и нежна, затова трябва да се борави по – внимателно, да ги правим малко по – дебели и плътни и да ги оставяме по – дълго време да се печат от всяка страна.
Бъдете внимателни при обръщането и ако се напукат или нацепят, няма проблем с леко натискане се поправят. Следете за температурата на тигана да е достатъчно топла, но след няколко палачинки трябва да се намали ако почне бързо да загарят по средата. Ако още не се е отлепила по краищата не ръчкайте палачинката, защото само ще я разкъсате. Когато е време да се обърне краищата само се се отлепят. Ако твърде дълго я печете може да стане суха и корава. След опит / два ще хванете подходящият метод.
Идеята за тази рецепта за безглутенови постни палачинки от червена леща дойде от няколко места – докато работех в чайната, там правеха подобна рецепта от регионите на Южна Индия.
Търсех някакъв вариант, който хем да е лесен, хем да е с по – малко въглехидрати.
Попаднах на рецепта от блога на www.lazycatkitchen.com, от който съм правила няколко пъти много хубави рецепти. След няколко малки адаптации тази лесна рецепта за веган безглутенови палачинки се превърна в любима вкъщи.
За добавки можете да пробвате някоя от моите рецепти за разядки и сосове тук
15 мин
Сместа може да се съхраняват до 3 дни в хладилник а готовите палачинки добре покрити на стайна температура до 2 дни. Най – добре е да се консумират веднага щом са готови.